صرافی ارز دیجیتال

صرافی تبدیل | نحوه ثبت نام ، احراز هویت و واریز و برداشت

صرافی تبدیل یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال محسوب می‌شود که توانسته است در مدت زمان کوتاهی، جای خود را در میان معامله‌گران حرفه‌ای پیدا کند. کار کردن با این صرافی تا حدودی یادآور معامله در صرافی بایننس است.

در این مقاله از مسترسیگنال می‌خواهیم  در ابتدا به صورت خلاصه صرافی تبدیل را معرفی و سپس به معرفی صفر تا صد تبدیل بپردازیم. 

 • هزینه تراکنش بسیار کم و در صورت استفاده از کد معرف، می توانید درصد تخفیف هم داشته باشید. در صورت استفاده از کد ما (19974i)، تخفیف تراکنش را استفاده کنید.
 • کد معرف: در صورتی که دوستان شما با دعوت شما به صرافی تبدیل بپیوندند، مبلغی به عنوان پاداش به شما پرداخت می‌شود.
 • پشتیبانی قوی: یک تیم حرفه‌ای به صورت 24 ساعته پاسخگوی کاربران هستند.
 • دریافت مشاوره: امکان دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص تیم تبدیل وجود دارد.
 • ساخت کیف پول: کاربران می‌توانند یک کیف پول در صرافی برای خود ایجاد کنند.
 • پشتیبانی از ارزهای متنوع: کیف پول صرافی تبدیل از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند.
 • تبادل با صرافی بایننس: امکان نقل ‌و انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی فراهم ‌شده است.
 • ترید ارزهای دیجیتال: خرید و فروش آنی و در لحظه تمام ارزهای ‌دیجیتال در صرافی تبدیل امکان‌پذیر‌ است.
 • ابزارهای حرفه‌ای ترید: ابزارهای حرفه‌ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس در این صرافی موجود ‌است.
 • ارائه تحلیل: صرافی تبدیل تحلیل‌های حرفه‌ای به کاربران ارائه می‌دهد.
 • انتقال تتر به صرافی کوینکس: امکان خرید تتر و انتقال آن به صرافی کوینکس فراهم شده است.
 • دارای مجوز فعالیت
 • دارا بودن درگاه شاپرک
 • کد معرف
 • پشتیبانی قوی
 • دریافت مشاوره
 • ساخت کیف پول
 • پشتیبانی از ارزهای متنوع
 • تبادل با صرافی بایننس
 • ترید ارزهای دیجیتال
 • ابزارهای حرفه‌ای ترید 
 • انتقال تتر به صرافی کوینکس

معرفی پلتفرم صرافی تبدیل

صرافی تبدیل یک پلتفرم جالب است که توسط یک شرکت دانش بنیان ثبت شده با نام ثبتی "پیشگامان عصر نوین شریف" ایجاد شده است. این شرکت کد مالیاتی داشته و سایت آن دارای نماد اعتماد است؛ همچنین این سایت، برای واریز و برداشت‌های ریالی، درگاه پرداخت اختصاصی (درگاه شاپرک) دارد.

دفتر تبدیل در کارخانه نوآوری آزادی، محل استقرار شرکت‌ها و استارت آپ‌های دانش بنیان، واقع شده است که محل حضور پشتیبان ها و تیم فنی صرافی تبدیل می باشد. صرافی تبدیل یک صرافی آنلاین ایرانی می باشد که  به منظور تبادل ارز دیجیتال بوجود آمده است و با همکاری متخصصان داخلی راه اندازی شده تا کاربران ایرانی را از آسیب مسدود شدن حساب کاربری‌شان حفظ نمایند و بتوانند براحتی به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازند. 

صرافی تبدیل یکی از آن صرافی های ارز دیجیتال ایرانی متشکل از مجموعه‌ای از متخصصان با تجربه در 3 حوزه مالی، سرمایه گذاری و تکنولوژی می‌باشد. یکی از دغدغه‌های فعالان حوزه کریپتو کارنسی، اعتبار صرافی های ارز دیجیتال است. کم نبودن صرافی هایی که به دلیل پایین بودن امنیت پلتفرم‌شان توسط هکرها هک شده و دارایی دیجیتال کاربران آن‌ها به سرقت رفته است! کم نبودن سایت‌های خرید و فروش ارز دیجیتالی که یک شبه جمع شدند و اثری از آثارشان باقی نمانده است! بنابراین طبیعی است که اعتبار صرافی، اصلی‌ترین معیار کاربران در انتخاب باشد.

چرا صرافی تبدیل ؟

صرافی تبدیل با فراهم کردن بستری برای ترید ارزهای دیجیتال، و ایجاد بخشی به نام "آکادمی تبدیل" به توسعه دانش سرمایه‌گذاری افراد در بازار ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. مهم‌ترین مزایای صرافی تبدیل عبارتند از:

   1. کد معرف: در صورتی که دوستان شما با دعوت شما به صرافی تبدیل بپیوندند، مبلغی به عنوان پاداش به شما پرداخت می‌شود.
   2. پشتیبانی قوی: یک تیم حرفه‌ای به صورت 24 ساعته پاسخگوی کاربران هستند.
   3. دریافت مشاوره: امکان دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص تیم تبدیل وجود دارد.
   4. ساخت کیف پول: کاربران می‌توانند یک کیف پول در صرافی برای خود ایجاد کنند.
   5. پشتیبانی از ارزهای متنوع: کیف پول صرافی تبدیل از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند.
   6. تبادل با صرافی بایننس: امکان نقل ‌و انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی فراهم ‌شده است.
   7. ترید ارزهای دیجیتال: خرید و فروش آنی و در لحظه تمام ارزهای ‌دیجیتال در صرافی تبدیل امکان‌پذیر‌ است.
   8. ابزارهای حرفه‌ای ترید: ابزارهای حرفه‌ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس در این صرافی موجود ‌است.
   9. ارائه تحلیل: صرافی تبدیل تحلیل‌های حرفه‌ای به کاربران ارائه می‌دهد.
   10. انتقال تتر به صرافی کوینکس: امکان خرید تتر و انتقال آن به صرافی کوینکس فراهم شده است.

اگر از کلیه خدمات و امکانات صرافی تبدیل چشم پوشی کنیم، این مسئله که این صرافی تازه کار بوده و هنوز گمنام است شاید نظر مثبت را از این صرافی برگرداند. البته که تبدیل با عملکرد مطلوب می‌تواند در طولانی مدت اعتماد کاربران بیشتری را به خود جلب نماید، همان گونه که تا به حال توانسته تا حدودی جای خود را در این عرصه باز کند. کمبودی که می‌توان آن را به عنوان عیب این صرافی در نظر گرفت، عدم دسترسی کاربران به اپلیکیشن موبایلی صرافی تبدیل می‌باشد.

مزایای صرافی تبدیل چیست؟

از مهم‌ترین مزایای صرافی تبدیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیش از صد ارز دیجیتال برای خرید و فروش در اختیار معامله‌گران قرار دارد.
 • عمده سیستم معاملات تبدیل در دو بازار تتر و تومان خلاصه می‌شود.
 • پشتیبانی دائمی تبدیل آماده پاسخ‌گویی به سؤالات مشتریان است.
 • آکادمی تبدیل برای آموزش معامله‌گری ارزهای دیجیتال مطالب مفیدی منتشر می‌کند.
 • با بازارهای خارجی کمترین میزان گپ قیمت خرید و فروش را دارد.
 • اپلیکیشن موبایل صرافی تبدیل در اختیار مشتریان قرار دارد.
 • ابزارهای مدیریت ریسک، مانند تعیین حد ضرر در زمان ثبت سفارش، در اختیار مشتریان قرار دارد.
 • دارایی کاربران در کیف پول‌های اختصاصی و امن نگهداری می‌شوند.

معایب صرافی تبدیل چیست؟

معایب صرافی تبدیل تفاوت چندانی با صرافی‌های ایرانی دیگر ندارد. هرچند تبدیل در سال‌های اخیر تلاش کرده است مشکلات زیادی را برطرف کند. از جمله نقاط ضعف صرافی تبدیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صرافی تبدیل محدودیت زیادی در تبادل ارزهای دیجیتال با هم وجود دارد.
 • کارمزد معاملات تبدیل برای کسانی که حجم معاملات کمی دارند، نسبتاً زیاد است.
 • معاملات مشتقه در صرافی تبدیل امکان‌پذیر نیست.
 • تعداد ارزهای دیجیتال تحت پشتیبانی صرافی تبدیل محدود است.

چگونگی خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل

صرافی تبدیل برای انجام معاملات دو نوع مارکت و دو نوع سفارش در اختیار کاربران خود قرار داده است. مارکت اول، امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با تومان و مارکت دوم، خرید ارزهای دیجیتال با تتر را فراهم نموده است. به علاوه شما می توانید با معامله‌گران دیگر که در صرافی تبدیل هستند خرید و فروش خود را انجام دهید و یا در قسمت سفارش آنی با صرافی معامله کنید.

ثبت نام در صرافی تبدیل

ثبت نام و احراز هویت در سایت تبدیل بسیار راحت است و تنها در کمتر از 24 ساعت می‌توانید تبادل و ترید ارز را در آن شروع کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل ثبت نام و احراز هویت را گام به گام و به زبان ساده برایتان شرح دهیم.

1- به منظور ثبت نام در صرافی تبدیل ، به وب‌ سایت رسمی تبدیل  یعنی «https://tabdeal.org» بروید و در گوشه سمت چپ بالای صفحه، روی گزینه «ثبت‌نام» کلیک کنید.

مرحله 1 - ثبت نام در صرافی تبدیل

2- پس از کلیک روی لینک ثبت نام، به صفحه روبرو منتقل خواهید شد. در کادر مشخص شده شماره همراه خود را وارد کرده سپس روی دکمه "همین حالا ثبت نام کنید" کلیک کنید.

مرحله 2 - ثبت نام در صرافی تبدیل

3- در این مرحله، سایت به منظور اعتبار سنجی و اطمینان از این که شما ربات نیستید، یک کپ چا ارائه می‌دهد. شما باید تصویر، وسیله خواست شده را مارک کنید. سپس دکمه راستی آزمایی را بزنید.

مرحله 3 - ثبت نام در صرافی تبدیل

4- یک کد تایید به شماره موبایل شما پیامک می‌شود. در کادر شماره 1 کد تایید پیامک شده را وارد کنید. در کادر شماره 2 یک رمز عبور برای خود تعریف نمایید. دقت کنید! همان طور که در تصویر نیز می‌بینید، رمزعبور شما باید: حداقل 8 کاراکتر داشته باشد، از حروف بزرگ و کوچک لاتین تشکیل شده باشد همچنین شامل حداقل یک عداد باشد. در کادر شماره 3 رمز عبوری که ساختید را مجددا وارد کنید. با کلیک روی عبارت " قوانین و مقررات" به صفحه قوانین صرافی تبدیل رفته و پس از مطالعه، در صورتی که با قوانین آن موافق هستید، تیک مربوط به قوانین را بزنید. در آخر دکمه ساخت حساب کاربری را بزنید.

مرحله 4 - ثبت نام در صرافی تبدیل

5- در مرحله تایید ایمیل، آدرس ایمیل خود را در کادر شماره 1 وارد کنید. یک کد تایید به ایمیل شما ارسال می‌شود، به اینباکس ایمیل‌تان رفته و کد تایید ارسال شده را در کادر شماره 2 وارد کنید، سپس دکمه تایید ایمیل را بزنید.

مرحله 5 - ثبت نام در صرافی تبدیل

6- با ورود به این صفحه می‌توانید مطمئن شوید که ایمیل شما توسط تبدیل تایید شده است. روی دکمه "مرحله بعد" کلیک کنید.

مرحله 6 - ثبت نام در صرافی تبدیل

7- در مرحله اول ، اطلاعات شخصی، می‌بایست اطلاعات هویتی خود را مطابق کارت ملی در این قسمت وارد کنید. در مرحله دوم، آدرس منزل، در این قسمت نیز باید با ورود آدرس محل سکونت خود، اطلاعات را تکمیل کنید سپس روی دکمه مرحله بعد کلیک نمایید.

مرحله 7 - ثبت نام در صرافی تبدیل

8- در این مرحله می‌بایست حداقل یک حساب بانکی به نام خودتان اضافه کنید. به منظور این کار روی دکمه اضافه کردن حساب جدید کلیک نمایید. (می‌توانید حساب‌های بیشتری هم اضافه کنید.)  در پنجره باز شده، شماره کارت و شماره شبای خود را بدون فاصله وارد نمایید و در آخر دکمه مرحله بعد را فشار دهید. توجه داشته باشید که:

1- شماره کارت و شماره شبا می‌توانند به حساب‌های بانکی متفاوتی متصل باشند ولی هر دو باید متعلق به فرد صاحب حساب کاربری باشند.

2- در صورتی که تغییری در نام یا نام خانوادگی در مدارک هویتی داده شده، (از جمله حذف پسوند) باید به بانک اعلام شود که این تغییر در حساب‌های بانکی هم اعمال شود.

مرحله 8 - ثبت نام در صرافی تبدیل

9- برای تایید اطلاعات تماس خود نزد صرافی تبدیل ، یکی از 3 گزینه را انتخاب کنید سپس دکمه تایید اطلاعاعت و مرحله بعد را بزنید.مرحله 9 - ثبت نام در صرافی تبدیل

10- در صورتی که کارت ملی هوشمند دارید، گزینه کارت ملی هوشمند دارم را تایید کنید. و مراحل احراز هویت را مطابق دستورالعمل تبدیل تکمیل نمایید.

مرحله 10 - ثبت نام در صرافی تبدیل

احراز هویت در صرافی تبدیل بدون کارت ملی

در صورتی که برای کارت ملی هوشمند اقدام کرده‌اید و هنوز کارت ملی جدید خود را دریافت نکرده اید، می توانید با رسید پستی احراز هویت خود را تکمیل کنید. وریفای صرافی به این صورت است که  رسید پستی خود را در کنار یکی از مدارک عکس‌دار زیر و در صورتی که به طور کلی اقدامی نکرده‌اید، فقط یکی از مدارک عکس‌دار زیر را در عکس احراز هویت تبدیل ، کنار صورت خود نگه دارید.

سخن پایانی

صرافی تبدیل ، یک صرافی معتبر با کارمزد پایین است.  برتری صرافی های ارز دیجیتال ایرانی در این است که اولا ریسک مسدود شدن حساب را ندارند، دوما در صورتی که خدایی ناکرده خلافی کنند، قابل شکایت و پیگیری قانون خواهد بود. البته شکایت‌هایی که باز می‌مانند و به جایی نمی‌رسند نیز در پرونده‌های اقتصادی کم نیستند! با این وجود با عضویت در صرافی های ایرانی خودمان، از نظر روانی شاید کمی خیالمان آسوده‌تر باشد.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *