بهترین کتاب بازار مالی و سرمایه

خلاصه کتاب هفت گناه کبیره در بورس روث بارونز روزولت

( معامله گری ساده است ، اما آسان نیست ‍‍) این عبارت به این واقعیت اشاره دارد که بسیاری از اصول معامله گری ساده و قابل فهم هستند اما بخشی از معامله گری که آسان نیست و بیشتر افراد توانایی درک آن را ندارند و جنبه ذهنی و روانی آن است . فاکتورهای مورد بحث در این کتاب مهم ترین بخش از معامله گری هستند.
 
هفت گناه کبیره در بورس

غلبه بر ترس

ترس احساسی ضعیف کننده است . ما از ترس هایمان دوری میکنیم و برای همین روبه رو نشدن با ترس ها است که مینشینیم و انواع  رخداد های وحشتناک را که قرار است اتفاق بیفتتد ، را به آن فکر میکنیم .ترس ابتدا اراده ما و بعد از آن خودمان را ضعیف میکند . با رفتار های ناشی از ترس ، بر آتش اضطراب خود هیزم میریزیم و این چرخه معیوب تا ابد ادامه دارد . ما یا میترسیم ، یا میترسیم مبادا قرار باشد یک موقع بترسیم !

شما ممکن است هیجان زده شوید ، چون ممکن است کلی سود کنید  یا ممکن است بترسید، چون ممکن است در بازار ضرر کنید، هر کدام از این دو مورد ممکن است رخ دهد ولی فقط ما انتظار یکی از آن ها یعنی بردن را داریم.

ضرر کردن اصلا خوب نیست ! حتی اگر از سودت ضرر کنی!

غلبه برگناه طمع

طمع نوعی خواستن زیاد از حد است و هرگز سیر شدنی نیست ، چیزی را که میخواهید به دست می آورید و بعد باز هم بیشتر میخواهید .

شما روزی فردی را می بینید که با معامله در بورس دارد سود میکند و پول بدست می آورد شما هم پول قرض میکنید و وارد بازار میکنید تا شما هم سود کنید، فقط به جای سود ضرر میکنید و الان بدهکار هستید !

طمع بیشتر مواقع از احساس کمبود سرچشمه میگیرد ، این فکر که پول هرچقدر باشد کافی نیست . ولی اگر فرد از درون غنی و بی نیاز باشد نیازی به معاملات بیش از حد ندارد و احتمال برد آن بیشتر خواهد بود .

بعضی مواقع طمع باعث می شود بدون فکر وارد معامله شوید و ترس از دست دادن فرصت یا پول را داشته باشید و همین باعث می شود در معاملات خود ضرر کنیم .

ادامه خلاصه کتاب هفت گناه کبیره در بورس را میتوانید کاملا رایگان دانلود کنید😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *