بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو برای فیوچرز

بهترین اندیکاتور برای فیوچرز

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال

انتخاب بهترین اندیکاتور بازارهای مالی

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای به شما کمک میکند و امروزه انتخاب اندیکاتور درست، یکی از اصلی ترین دغدغه معامله گران  می باشد. اگر به دنبال آموزش رایگان ارز دیجیتال و  دوره آموزش ارز دیجیتال و اندیکاتور های ارز دیجیتال بصورت حرفه ای می گردید، ما 4 اندیکاتور ارز دیجیتال را به شما معرفی کرده ایم.

جالب است بدانید، تیم تخصصی مسترسیگنال بیش از 200 اندیکاتور ارز دیجیتال را بررسی کرده اند. در واقع ما برای این کار ساعت ها و روزها زمان گذاشته ایم تا در نهایت بتوانیم لیست بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. اندیکاتورها برای گرفتن سیگنال ارز دیجیتال یا بورس به کار می روند.

همان طور که می دانید تحلیلگران از اندیکاتورها به منظور فهم و درک بیشتر رفتار قیمت در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند و اندیکاتور به راحتی قابل تحلیل بوده و هشدارها و سیگنال‌های خرید و فروش در آن به راحتی قابل استفاده است.

در تحلیل تکنیکال، تعداد شاخص‌ها بسیار زیاد است و افرادی که روزانه ترید کرده یا از نوسانات قیمت برای کسب سود استفاده می‌کنند و همچنین کسانی که قصد خرید بلند مدت و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارند، می‌توانند از این اندیکاتور های ارز دیجیتال استفاده نمایند.

 

بهترین اندیکاتور تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کدام‌ است؟

اگر بخواهیم صادق باشیم برترین اندیکاتور در دنیا وجود ندارد و مهمترین پارامتر بازار خود قیمت هست اما آنالیز قیمت به سرعت و از جنبه های مختلف کاری است که اندیکاتورها برای ما انجام می دهند. برخی از سبک های ترید اندیکاتورها را مناسب نمی دانند و به دلیل تاخیر و ساخته شدن از روی نمودار آنها ملاک معاملات قرار نمی دهند. اما از طرف دیگر بسیاری از معامله گران تحلیل تکنیکال، تریدرها و تحلیل‌گران حرفه‌ای بازار، اندیکاتورهای مخصوص خود را نوشته و از آن‌ها برای خرید و فروش خود استفاده می‌کنند. که می توان گفت برخی از آنها به عنوان دستیار معامله گر بسیار مفید و قدرتمند هستند.

این اندیکاتورها جنبه های مختلفی را که ممکن است از چشم معامله گر پنهان مانده باشد به سرعت تجزیه تحلیل می کند و در اختیار وی قرار می دهد. تفاوت اندیکاتور و اسیلاتور نیز موضوع مهمی است که در مقاله ای دیگر مفصل به آن پرداخته ایم. در این مقاله ی مسترسیگنال، قصد داریم برخی از مهمترین و پرکاربردترین انوع اندیکاتور های ترید در بازار ارزدیجیتال و فارکس را معرفی کنیم.

اندیکاتور RSI
اندیکاتورها


آموزش اندیکاتور RSI

16 دی 1401
بدون دیدگاه

اندیکاتور آر اس آی ( RSI )  از خانواده اسیلاتورها و یک از انواع نوسانگر هاست که در تحلیل تکنیکال …


ادامه مطلب

اندیکاتور استوکاستیک
اندیکاتورها


آموزش اندیکاتور استوکاستیک

15 آبان 1401
بدون دیدگاه

اندیکاتور استوکاستیک ( stochastic )  از خانواده اسیلاتورها و یک از انواع نوسانگر هاست که در تحلیل تکنیکال به تریدرها …


ادامه مطلب

اندیکاتور مکدی Macd
اندیکاتورها


آموزش اندیکاتور مکدی (MACD)

14 آبان 1401
بدون دیدگاه

اندیکاتور مکدی (MACD) از خانواده «روندیاب» است که توانایی تشخیص مومنتوم را هم دارد. اندیکاتور مکدی یکی از بهترین اندیکاتور …


ادامه مطلب

اندیکاتور موینگ اوریج
اندیکاتورها


آموزش اندیکاتور مووینگ اوریج

13 آبان 1401
بدون دیدگاه

اندیکاتور مووینگ اوریج ( میانگین متحرک )  برای کسب درآمد از طریق بازار معاملاتی بورس و ارزدیجیتال پرکاربرداست زیرا قبل …


ادامه مطلب

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال
اندیکاتورها


بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال

12 آبان 1401
بدون دیدگاه

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال انتخاب بهترین اندیکاتور بازارهای مالی بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای به …


ادامه مطلب

اندیکاتور ایچیموکو
اندیکاتورها


آموزش اندیکاتور ایچیموکو

5 آبان 1401
بدون دیدگاه

اندیکاتور ایچیموکو (Ichimoku indicator)  اندیکاتور ایچیموکو به نوبه خود یک سیستم معاملاتی کامل محسوب می شود. این سبک توسط یک …


ادامه مطلب

اندیکاتور RSI (قدرت نسبی) در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و بورس

اندیکاتور RSI یک اسیلاتور  که قدرت خریدار و فروشنده را در بازار مشخص می‌کند. این اندیکاتور‌ با در نظر گرفتن قیمت بسته شدن کندل در یک دوره مشخص (به صورت پیش‌فرض 14 روزه)، قدرت نسبی بازار را نشان می‌دهد. این اسیلاتور بین صفر و صد نوسان می‌کند. برای اطلاع بیشتر و ویدئوهای آموزشی به بخش آموزش اندیکاتور RSI مراجعه کنید.

اندیکاتور RSI نشانگر مومنتم (Momentum)

 به عبارت دیگر، زمانی که شیب حرکت و قیمت باهم در حال افزایش باشند، نشان‌دهنده قدرت زیاد روند صعودی بوده و این افزایش مومنتم بازار نشان می‌دهد که تریدرها همچنان تمایل خرید بالایی دارند. در مقابل، زمانی که قیمت افزایش می‌یابد اما مومنتم(شیب افزایش قیمت) در حال کاهش است، نشان‌دهنده ضعیف شدن روند صعودی بوده و خبر از به پایان رسیدن روند صعودی فعلی بازار می‌دهد.

اندیکاتور RSI (قدرت نسبی) در تحلیل تکنیکال

به طور کلاسیک، اندیکاتور RSI دو محدوده اشباع فروش و اشباع خرید دارد. زمانی که عدد شاخص قدرت نسبی بیشتر از 70 باشد، گفته می‌شود که بازار در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است. همچنین زمانی که مقدار عددی این اندیکاتور کمتر از 30 شود، گفته می‌شود که بازار در محدوده اشباع فروش قرار دارد.

برای مثال، هر چه مقدار اندیکاتور قدرت نسبی به سقف (100) و کف خود (صفر)، نزدیک‌تر شود، نشان‌دهنده اتمام روند فعلی و تغییر روند و یا پولبک زدن به سطح مقاومت و سطح حمایت شکست شده و ادامه روند فعلی خواهد بود.

عدم قطعیت اندیکاتور rsı

با این حال، انجام معاملات و خرید و فروش صرفا با توجه به این اندیکاتور، روش صحیحی نیست و بستگی به تایم فریم معاملاتی این مناطق میتوانند شکل دیگری داشته باشند حتی در یک تایم فریم در اشباع خرید و در تایم فریم دیگری در اشباع فروش باشد. پس به همین سادگی هم نیست که ملاک خرید و فروش باشد. اما این اندیکاتور در تایم فریم روزانه قدرت یک روند را با تقریب خوبی نشان می دهد. همانند سایر اندیکاتورها و ابزارهای موجود در تحلیل تکنیکال، اندیکاتور RSI نیز دارای خطا است. ولی دیدگاه های معاملاتی بسیار خوبی را ایجاد میکند و یکی از پرطرفدارترین اندیکاتور ها می باشد. خصوصا مبحث بسیار مهم به نام واگرایی که استراتژی های زیادی مبنی بر آن در بازار وجود دارد.

اندیکاتور میانگین متحرک یا مووینگ اوریج (Moving Average)

اندیکاتوری است که تغییرات قیمتی را  به صورت اصلاح شده و با گرفتن میانگین قیمت آن در یک دوره زمانی مشخص نشان می‌دهد. با استفاده از این شاخص، روند قیمت به راحتی مشخص می‌شود. به دلیل اینکه این اندیکاتور از داده‌های قیمتی در گذشته استفاده می‌کند، یک شاخص پس‌رو محسوب می‌شود. میانگین متحرک ساده (Simple Moving Average یا SMA) و میانگین متحرک نمایی (Exponential Moving Average یا EMA)، بیشترین کاربرد را در بین میانگین متحرک‌ها دارند.

مووینگ اوریج ساده یا SMA یا MA

میانگین قیمت را در یک دوره زمانی مشخص نشان می‌دهد. برای مثال، میانگین متحرک ساده 10 روزه یا SMA-10 میانگین بسته شدن قیمت را در 10 روز گذشته محاسبه کرده و آن را نمایش می‌دهد.(با فرض اینکه نمودار در تایم فریم روزانه باشد) در واقع میانگین تعداد مشخص شده کندل های گذشته

میانگین متحرک نمایی یا EMA

میانگین قیمت در یک دوره مشخص را با ضریب بیشتر روزهای اخیر محاسبه می‌کند. هرچه دوره زمانی این شاخص افزایش یابد، تغییرات اندیکاتور به نسبت قیمت، کندتر و با تاخیر بیشتر خواهد شد. مثلا میانگین متحرک 200 روزه به نسبت میانگین متحرک 50 روزه، کندتر حرکت می‌کند.

تریدرها از این اندیکاتور مووینگ اوریج بیشتر به عنوان ابزاری برای تشخیص روند بازار استفاده می‌کنند. برای مثال زمانی که قیمت برای مدتی بالای میانگین متحرک 200 روزه نوسان کند، عمده تریدرها روند بازار را صعودی در نظر می‌گیرند. در مجموع میانگین متحرکت یکی از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال می باشد که روند مارکت را در هرتایم فریمی مشخص می کند و دستیار خوبی برای معاملات است.

اندیکاتور میانگین متحرک

ترکیب میانگین های متحرک

استفاده از دو میانگین متحرک با دوره زمانی متفاوت و در نظر گرفتن تقاطع آن‌ها به عنوان سیگنالی برای خرید و فروش است. برای مثال، زمانی که میانگین متحرک 100 روزه میانگین متحرک 200 روزه را به سمت پایین شکسته و به زیر آن حرکت کند، نشانه‌ای برای فروش است (تقاطع مرگ – Death Cross). از طرف دیگر خلاف این حرکت را می‌توان نشانه‌ای برای صعود قیمت در نظر گرفت (تقاطع طلایی – Golden Croos).

اندیکاتور مکدی یا MACD در تحلیل تکنیکال

اندیکاتور مک دی MACD، نیز ابزاری برای شناسایی مومنتم بازار با استفاده از دو میانگین متحرک است. این شاخص از دو خط تشکیل شده است: خط مک دی (MACD Line) و خط سیگنال (Signal Line). خط مک دی، تفاضل میانگین متحرک نمایی 26 روزه از میانگین متحرک نمایی 12 روزه و خط سیگنال نیز میانگین متحرک نمایی 9 روزه خود خط مک دی است.

همچنین در آموزش اندیکاتور مکدی از هیستوگرام استفاده می‌شود که این نمودار، تفاضل بین خط مک دی و خط سیگنال است. یکی از کاربردهای این اندیکاتور، مشاهده واگرایی بین قیمت و اندیکاتور بوده که عموما نشانه‌ای قوی برای تغییر روند بازار است. کاربرد دیگر این شاخص، مشاهده تقاطع دو خط میانگین متحرک آن است. تقاطع خط مک دی و خط سیگنال در اندیکاتور MACD، مانند آنچه در مورد میانگین متحرک گفته شد، نشانه‌ای برای صعود و نزول بازار است. این اندیکاتور نیز یکی از بهترین اندیکاتورهای ارز دیجیتال به حساب می آید اما کار کردن با آن نیاز به مهارت بیشتری دارد.

اندیکاتور مک دی یا MACD در تحلیل تکنیکال

اندیکاتور مک دی  و RSI مومنتوم بازار را محاسبه می‌کنند اما با دو روش متفاوت. لذا استفاده همزمان این دو اندیکاتور‌ می‌تواند خطا را تا حد زیادی کاهش دهد.

استوکستیک RSI یا استوک RSI

اندیکاتور‌ استوک RSI نیز یک اسیلاتور به منظور محاسبه مومنتم بازار است. در این اندیکاتور‌ نیز مانند RSI محدوده اشباع خرید و اشباع فروش وجود دارد که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این شاخص، مشتق گرفته شده از اندیکاتور قدرت نسبی است، با این تفاوت که برای محاسبه آن به جای استفاده از اطلاعات قیمت، از اطلاعات اندیکاتور RSI استفاده می‌شود. این اندیکاتور از بهترین اندکاتورهای ارز دیجیتال برای معاملات اسکلپ به شمار می رود.

استوکستیک RSI یا استوک RSI

تفاوت rsi با استوکاستیک

به علت تغییرات سریعتر این اندیکاتور به نسبت RSI، فرصت‌های خرید و فروش بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد. معمولا بیشترین استفاده از این شاخص در زمان قرار گیری آن در محدوده اشباع خرید و فروش است. در این اندیکاتور به محدوده بالای 80، محدوده اشباع خرید و به محدوده زیر 20، محدوده اشباع فروش گفته می‌شود. استوک RSI صفر نیز به معنی آن است که اندیکاتور RSI در دوره زمانی تعیین شده (معمولا 14) در کمترین حد خود قرار گرفته است. در طرف مقابل، استوک RSI صد، نشان می‌دهد که شاخص RSI در بالاترین حد خود قرار گرفته است.

اشباع خرید و اشباع فروش در استوکاستیک

قرارگیری شاخص استوک RSI در محدوده اشباع خرید و اشباع فروش، به معنی بازگشت روند نخواهد بود(همانند آنچه در اندیکاتور RSI داشتیم)، بلکه نشان می‌دهد که اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید یا اشباع فروش خود نزدیک می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که اندیکاتور استوک RSI در مقایسه با اندیکاتور RSI تغییرات بسیار بیشتری داشته و از این جهت سیگنال‌های خطا در آن بیشتر از اندیکاتور RSI است.

اندیکاتور بولینگر باند یا Bollinger Bands در تحلیل تکنیکال

اندیکاتور بولینگر باند، نوسانات بازار را اندازه‌گیری می‌کند. این اندیکاتور‌ از سه خط تشکیل شده است. خط میانی یک میانگین متحرک ساده بوده و یک خط در بالا و یک خط در پایین این میانگین متحرک قرار دارند. این دو خط بالا و پایین یا باندهای اندیکاتور بولینگر، انحراف معیار میانگین متحرک(خط میانی) هستند.

محدوه بولینگر باند

با افزایش نوسانات و تغییرات قیمت، فاصله این باندها تغییر کرده و این خطوط به هم نزدیک یا از هم دور میشوند. نزدیک شدن قیمت به باند بالایی این اندیکاتور‌، به منزله قرارگیری قیمت در محدوده اشباع خرید و نزدیک شدن قیمت به باند پایین آن، نشان‌دهنده قرارگیری قیمت در محدوده اشباع فروش است. شکستن باندهای این اندیکاتور‌ بسیار کم اتفاق می‌افتد که در این صورت قدرت روند فعلی بازار را نشان می‌دهد.

اندیکاتور بولینگر باند

کاربرد دیگر این اندیکاتور، فاصله بین باندها است. در حالتی که باندهای بولینگر بسیار به هم نزدیک شوند و اصطلاحا در حالت فشار قرار گیرند، سیگنالی برای یک حرکت شدید و ناگهانی در بازار خواهد بود. همچنین در حالتی که فاصله بین باندهای بولینگر زیاد شود، این شاخص کاهش نوسانات قیمت و وارد شدن آن به یک روند خنثی را هشدار می‌دهد.

اندیکاتور ایچیموکو

ایچیموکو فراتر از یک اندیکاتور و در واقع یک سیستم معاملاتی است. در فارکس و ارز دیجیتال کاربران زیادی دارد. عبارت ichimoku kinko hyo را میتوان اینگونه معنی کرد: “تعادل نمودار در یک نگاه”. بنابراین با کمک این اندیکاتور و نمودار قیمت معاملات در بازه های زمانی متفاوت را می توان انجام داد. توضیح آن بسیار مفصل است برای اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش اندیکاتور ایچیموکو مراجعه نمایید.

اندیکاتور بولینگر باند

جمع‌بندی

بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال شاید تنها یک اندیکاتور به تنهایی نباشد و زمانی بیشترین استفاده را دارند که باهم ترکیب شوند و استفاده از یک اندیکاتور، احتمال شکست را افزایش خواهد داد. اما ترکیب آن‌ها، خطا را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. یادگیری تحلیل تکنیکال نیازمند انجام تمرین زیاد و دیدن نمودارهای زیاد است.

 اگر قصد یادگیری اندیکاتور های ارز دیجیتال را بصورت حرفه ای دارید بصورت رایگان، در کانال یوتیوب مسترسیگنال عضو شده و این آموزش ها را بصورت حرفه ای و رایگان ببینید.

سوالات متداول بهترین اندیکاتور ارز دیجیتال!

کاربران سوالات زیادی را در مورد اندیکاتور های ارز دیجیتال و بهترین اندیکاتور برای ترید ارز دیجیتال از ما پرسیده اند که در ادامه به تعدادی از آنها را پاسخ داده ایم.

من هیچ آشنایی با بیت کوین و ارز های دیجیتالی ندارم، از کدام اندیکاتور شروع کنم؟؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
فهرست مطالب